Wydawca treści Wydawca treści

W piątek 20 września, w ramach akcji #sprzątaMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, leśnicy z Nadleśnictwa Węgierska Górka wraz z dziećmi i młodzieżą włączyli...
Razem #sprzątaMY polskie lasy 20.09.2019 | Paweł Griner ...
1 września tj. w 80. rocznicę Bohaterskiej Obrony Węgierskiej Górki, 76. rocznicę stracenia Partyzantów w Żabnicy oraz 73. rocznicę stracenia Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, delegacja...
12 lipca 2019 roku z okazji 100-tnej rocznicy powołania Polskiej Policji Państwowej miały miejsce uroczyste obchody Święta Policji. Po zakończenie oficjalnych uroczystości na Placu Zamkowym odbył...
Już po raz trzeci leśnicy z Nadleśnictwa Węgierska Górka przygotowali stoisko edukacyjne, gry i zabawy oraz gadżety dla uczestników pikniku leśnego w Wiśle.
Blisko 80% gatunków roślin polskiej flory wymaga zapylenia przez zwierzęta. 90% tej pracy wykonują pszczoły.
Kilkadziesiąt tysięcy sadzonek buka, jodły oraz świerka rośnie w siłę na terenie szkółki leśnej w Dolinie Zimnika.
Nadleśniczowie Nadleśnictw Węgierska Górka, Jeleśnia oraz Ujsoły, leśnicy z powiatu żywieckiego, Burmistrz Żywca, wójtowie, przedstawiciele starostwa powiatowego, a także przedstawiciele służb...
Po raz trzeci wykładowcy oraz studenci z Uniwersytetu im. Humboldta w Berlinie oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyli zajęcia terenowe na obszarze Nadleśnictwa Węgierska Górka.
W czasie spotkania Nadleśniczy Marian Knapek zaprezentował efekty wieloletniej ciężkiej i żmudnej pracy nad przebudową lasów Nadleśnictwa po klęsce zamierania świerczyn.
Na terenie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Bystrej miał miejsce Wielki finał konkursu plastycznego pt. „ Drzewo i drewno w gospodarce kraju oraz życiu człowieka ”
Policjanci, żołnierze, funkcjonariusze straży granicznej oraz pożarnej, a także ratownicy GOPR zmierzyli się w piątek w Ekstremalnym Półmaratonie Górskim na terenie Nadleśnictwa Węgierska Górka.
Nadleśnictwo Węgierska Górka zaprasza do udziału w akcji „Narodowe sadzenie lasu”.
Życzenia Wielkanocne 2019 18.04.2019 | Paweł Griner ...
W ubiegłą sobotę przy Galerii Handlowej Sarni Stok wraz z Fundacją „ARKA” oraz Nadleśnictwem Bielsko i Ustroń braliśmy czynny udział w cyklicznej akcji „Drzewko za surowce”.
Blisko 40 tysięcy sadzonek buka trafi tej wiosny na powierzchnie odnowieniowe Nadleśnictwa Węgierska Górka. Taka ich ilość pozwoli leśnikom na posadzenie ok. 7ha młodego lasu.
Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 04.04.-13.04.2019 r. na terenie województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.
Konkurs plastyczny Nadleśnictwa Węgierska Górka 12.03.2019 | Paweł Griner ...
7 lutego w biurze Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach miało miejsce spotkanie Pana Dyrektora Arkadiusza Wojciechowicza z leśnikami będącymi jednocześnie samorządowcami w samorządach...
Utrzymująca się w górach temperatura poniżej zera oraz długotrwałe opady powodują ciągły przyrost pokrywy śnieżnej, która miejscami osiąga grubość znacznie powyżej 1 metra.

Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Leśnicy oddali cześć pamięci pomordowanych w czasie II Wojny Światowej

Leśnicy oddali cześć pamięci pomordowanych w czasie II Wojny Światowej

1 września leśnicy z Nadleśnictwa Węgierska Górka wzięli udział w uroczystościach związanych z 79. rocznicą wybuchu II wojny światowej.

W ramach uroczystości leśnicy pod przewodnictwem Nadleśniczego Mariana Knapka złożyli kwiaty m.in. pod pomnikami w Żabnicy, Dolinie Zimnika oraz pod nowo odsłoniętą tablicą pamiątkową ku czci kilkudziesięciu mieszkańców Gminy Lipowa zamordowanych przez Niemców 18 stycznia 1940r. w Katowicach.